Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Madryt - Metropolis

Pierwszym przystankiem na mapie Hiszpanii, od którego warto rozpocząć swoją podróż jest Madryt

Madryt to największe miasto w Hiszpanii i stolica tego kraju już od XVI wieku. Położone w samym jego centrum zachwyca i zaskakuje od samego przybycia. Najpiękniejsze budowle, rezydencje królewskie oraz pełne skarbów muzea świadczą o niesamowicie bogatej przeszłości i tradycji Madrytu. Każdy pasjonat historii i sztuki znajdzie tutaj coś dla siebie, bowiem atrakcji turystycznych zachęcających do podróży w to miejsce zwyczajnie nie brakuje.

Zwiedzanie miasta warto zacząć od wycieczki po tutejszych muzeach, by móc nie tylko zafascynować się pięknem czekających tu dzieł, ale i poznać pochodzenie oraz dzieje samego Madrytu. Wśród najbardziej znanych i najważniejszych muzeów koniecznie należy wymienić „Złoty Trójkąt Sztuki”, czyli Muzeum del Prado, Muzeum Thyssen-Bornemisza oraz warte odwiedzenia madryckie Muzeum de Reina Sofia.

W czasie poznawania miasta nie sposób pominąć Pałacu Królewskiego, czyli Palacio Real, który wznosi się na ruinach zamku Alcazar. Urzeka przepiękny Salon Tronowy, niezwykle bogate apartamenty, a także Salon Kolumnowy. Na zewnątrz zaś można podziwiać Campo del Moro, plac Plaza de la Armeria oraz wyjątkowe Ogrody Sabatiniego.

Kontynuując zwiedzanie Madrytu, warto przekonać się jakim cudownym miejscem jest tu również Palacio de Cristal, czyli Pałac Kryształowy. Jońskie kolumny z żelaza podtrzymują tutaj mury wykonane właśnie z kryształu, co warto zobaczyć na własne oczy. Sam pałac ulokowany jest wśród pięknych ogrodów Parque del Retiro i robi kolosalne wrażenie. Na zewnątrz znajduje się fasada w stylu gotyckim oraz jezioro, idealne widoki na popołudniowy spacer. W Palacio de Cristal organizowane są także czasowe ekspozycje hiszpańskiej sztuki współczesnej.

Madryt zachwyca również niezwykłą katedrą La Almudena, która została wybudowana z okazji 500-lecia odkrycia Ameryki. Pięknie podświetlana ukazuje różnokolorowe wnętrze, na które składa się kilka stylów architektonicznych, takich jak styl neogotycki, neoromański czy neoklasycystyczny. Co ciekawe, to pierwsza katedra w Hiszpanii, która została poświęcona przez samego papieża.

To jednak dopiero początek atrakcji, zwiedzając Madryt bowiem warto przejść się placem Puerta del Sol czy zobaczyć Królewski Gmach Pocztowy. Ciekawym miejscem jest także najstarszy w mieście most - Puente de Segovia, który został zaprojektowany przez Juana de Herrery.

 Madryt - rzeźba przed pocztą

Madryt - metro

Ulica w centrum Madrytu

Stadion Realu Madryt

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież