Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Katedra w Maladze

Dziś Malaga to spora, hiszpańska metropolia stanowiąca zarazem stolicę wybrzeża Costa del Sol, pełnego słońca i boskich plaż. Zachwyca miejscami, które niegdyś należały do największych cywilizacji zarówno wschodu jak i zachodu. Potrzeba jednak nieco więcej cierpliwości, by móc je odnaleźć wśród nowoczesnej zabudowy.

Spacerując po Maladze nie sposób nie zwiedzić pięknego zespołu pałacowego, który stanowi pozostałość po dominacji muzułmańskiej. Mowa tutaj o Alcazaba, które widać z wielu miejsc w mieście. Niektóre elementy pochodzą z XI wieku, a ogromne mury robią wrażenie. Wewnątrz zaś można podziwiać obronną wieżę, dziedzińce, piękne ogrody oraz niezwykły pałac.

Ciekawym miejscem do zwiedzenia w tym hiszpańskim mieście jest także Teatro Romano pochodzący z I wieku p.n.e., który ulokowany jest u stóp Alcazaby. Właściwie są to jego pozostałości, choć wciąż można jeszcze podziwiać sceny, trybuny, a także miejsce, na którym stacjonowała orkiestra. Warto wybrać się tutaj szczególnie nocą.

Malaga to również przepiękny zamek muzułmański Castillo de Gibralfaro, który usytuowany jest na wzgórzu. Wrażenie robi zwłaszcza widok z ruin murów, na które warto się wspiąć. Rozpościera się on bowiem na całe miasto, a także wybrzeże Afryki oraz Cieśninę Gibraltarską.

Na głównym placu Malagi znajduje się Muzeum Picassa, jednego z największych malarzy XX wieku, który urodził się właśnie tutaj. Relaks połączony z upajaniem się sztuką to wspaniały pomysł na leniwe popołudnie w tej hiszpańskiej metropolii. Nieopodal zaś znajduje się pałac renesansowy, w którym znajduje się ponad 200 dzieł malarza.

Odwiedzając Malagę warto zwiedzić tu również renesansową Catedral de la Encarnacion z niezwykle wysoką wieżą z dzwonnicą. Malaga jest miastem hiszpańskim, dlatego też główną rozrywką są tu walki byków. To tutaj znajduje się jedna z najlepszych aren idealnych do tego sportu - Plaza de toros de La Malagueta. Prócz walk byków wspaniale można spędzać czas w licznych barach, dyskotekach czy kawiarniach delektując się pyszną, hiszpańską kuchnią.

 

Miasto Malaga

Widok na Malagę

Ulica w Maladze

Port w Maladze

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież