Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Barcelona - Park Guell

{jcomments on}

Barcelona to kolebka turystyki i cel podróżujących do najpiękniejszych miast Hiszpanii

Barcelona to stolica Katalonii, która zachwyca ilością zabytków i pięknych miejsc czekających na odkrycie przez turystów. Życie kulturalne i towarzyskie całego miasta koncentruje się wokół alei La Rambla. Jednakże w głębi tej niezwykłej hiszpańskiej metropolii znajduje się o wiele więcej skarbów, które warto zobaczyć. Miłośnicy historii i sztuki poczują się w Barcelonie naprawdę wspaniale, bowiem jest tu co zwiedzać.

Wybierając się w podróż do Barcelony warto zapamiętać, by koniecznie zwiedzić Stare Miasto, które zaskakuje ilością zabytkowych budynków. Jednym z nich jest ratusz, który powstał w XIV wieku. Znajduje się on przy placu Świętego Jaume i zachwyca pięknie zdobioną salą główną, która posiada sufit z malowidłem Alberta Rafolsa Casamada - „Cztery Pory Roku”. Obecnie budynek ten jest siedzibą Rady Miasta.

W Barcelonie znajduje się także niezwykła perełka architektury gotyckiej, jedna z najpiękniejszych w całej Hiszpanii. Mowa tu o wartej zwiedzenia Katedrze świętej Eulalii. Powstawała ona od XIII do XV wieku i zachwyca obecnie witrażami, niesamowitym ogrodem tropikalnym oraz wyjątkowo wyrzeźbionym ołtarzem. 

Wśród wartych odwiedzenia miejsc znajduje się także siedziba rządu katalońskiego, czyli Palau de la Generalitat de Catalunya. Powstał on w XV wieku i do dziś zadziwia, bowiem można tutaj zobaczyć dzwony wieżowe, galerie, gotycką kaplicę oraz salę świętego Jerzego czy niezwykłe Patio Drzew Pomarańczowych.

Barcelona to także miasto Antonio Gaudiego i właśnie tutaj można wybrać się jego śladem podziwiając wytwory tego artysty. Przy ulicy Passeig de Gracia czekają aż trzy budynki zaprojektowane przez niego - Casa Batllo, Casa Vicens oraz Casa Mila. Wyjątkowe i zachwycające, są celem podróży niejednego turysty w Hiszpanii.

Największym symbolem Barcelony jest jednak wciąż nie dokończona Sagrada Familia. To budynek, który również został zaprojektowany przez Gaudiego - secesyjny kościół z ośmioma strzelistymi wieżami ogromnych rozmiarów. Warto wjechać na samą górę jednej z owych wież, by móc podziwiać zapierający dech w piersiach widok - panoramę całego miasta. Każdy szczegół Sagrady Familii ma znaczenie symboliczne, a jej budowa rozpoczęła się już w roku 1882 i wciąż trwa.

 Sagrada Familia w Barcelonie

Muzeum w Barcelonie

Uliczki w Barcelonie

Stadion FC Barcelona