Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

{jcomments on}

Wybrzeże Costa Brava zaskoczy nawet najbardziej wybrednych

Costa Brava to przepiękny rejon Hiszpanii, w którym można zarówno doskonale się bawić, jak i wypocząć. Niezwykła Barcelona czy Girona to zaledwie początek czekających tutaj atrakcji. Podobnie jeśli chodzi o magiczne Lloret de Mar. Wiadomo bowiem, że Costa Brava ma w sobie o wiele więcej interesujących zakątków. Warto poznać te mniej znane, mniej uczęszczane, może nie tak tłoczne. Zarówno wybrzeże bowiem, jak i tereny nieco bardziej w głąb lądu mogą zaskoczyć.

Jest naprawdę wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Costa Brava. Jednym z nich jest bajeczny półwysep Cap de Creus. Czeka tuta nie tylko niezwykły mikroklimat czy klifowe zatoki, ale także niesamowita latarnia morska, z której rozciąga się niezapomniany widok oraz opactwo Sant Pere de Rodes w miejscowości Selva. Bazylika ta potrafi zapewnić wrażenia architektoniczne, które trudno później porównać z czymkolwiek.

Równie niesamowite są takie miejsca jak Empuries, w którym czekają rzymskie ruiny nad brzegiem morza, a w nich Agora, fragmenty portu czy ruiny świątyni Zeusa Serapisa. Na terenie wykopalisk można odwiedzić również Muzeum Archeologiczne.

Co czeka na aktywnych turystów w Gironie? Otóż zabytkowy stary rynek, piękne stare mosty na brzegach rzeki Onyar czy też Dzielnica Żydowska. Można tu zwiedzić również gotycką katedrę z popularnym Gobelinem Stworzenia Świata.

Niewątpliwie warto pojechać także na Wyspy Medes, na których czeka chociażby miasteczko Toroella, a w nim zamczysko Montgri stworzone w stylu twierdz krzyżackich. Bardzo dobrze zachowane pozostałości po średniowiecznych murach obronnych czekają natomiast w mieście Pals, a w Blanes - ruiny Castillo de Saint Joan oraz gotycki kościół Santa Maria.

To oczywiście zaledwie początek atrakcji, które czekają w tej części Hiszpanii. Costa Brava bowiem potrafi zachwycić i oczarować. Nie tylko zabytkami, ale i pięknem przyrody. Już sama Barcelona stanowi architektoniczną perełkę, a to tylko jedno z tutejszych magicznych miejsc. Dlatego warto dać sobie więcej czasu na zwiedzenie tego rejonu Hiszpanii.