Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wybrzeże Costa del Sol

Costa del Sol, czyli wakacje na Wybrzeżu Słońca

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca to niesamowite miejsce ulokowane na południowym wybrzeżu Andaluzji. To raj dla miłośników słońca i złotych plaż, a także dla tych, którzy kochają odkrywać nowe miejsca, magiczne zakątki i zabytki pełne niesamowitych historii. Wybrzeże rozciąga się na długość pond 160 kilometrów, a otulone jest wodami Morza Śródziemnego. Można tu uprawiać windsurfing, czy żeglarstwo, bardziej na lądzie zaś - golf.

Co warto zobaczyć i jak spędzić czas na Costa del Sol?

Costa del Sol oferuje odwiedzającym aż 325 dni słonecznych w roku. Średnia temperatura na wyspie to zaś 25 stopni Celsjusza. Można więc spodziewać się tu wręcz idealnej pogody. W pobliżu wyspy znajduje się Gibraltar oraz bardzo niedaleko pełne atrakcji Maroko. Na samym wybrzeżu zaś można uprawiać squasha, tenis, siatkówkę plażową, jeździectwo, paragliding, kolarstwo górskie, trekking, gokardy czy nurkowanie.

A co warto zwiedzić na Costa del Sol? Przede wszystkim Torremolinos. Miejscowość ta ulokowana jest 15 kilometrów od Malagi i jest jedną z największych turystycznych miejscowości w Hiszpanii. Miasto to nigdy nie śpi, a to przez liczne dyskoteki, bary i kluby, które można tutaj odnaleźć. Znajduje się tu również plaża - Playa del Lidio, na której warto zobaczyć przepiękny zachód słońca, zwłaszcza spacerując promenadą. Kolejną atrakcją jest Crocodile Zoo Park, który można odnaleźć 3 kilometry od Torremolinos, w miasteczku wodnym.

Będąc w okolicy warto zobaczyć zakątek Benalmadena. Ulokowany jest on w oddaleniu 22 kilometrów od Malagi. Na odwiedzających czeka tutaj malowniczy port jachtowy, który powstał w stylu mauretańsko-andaluzyjskim, a także niesamowita panorama miasta, która rozciąga się ze wzgórza (można się na nie dostać  Kolejką Teleferico). Piękne są także parki - Sea Life, Selvo Marina oraz Tivoli Park.

Costa del Sol to idealne miejsce na wymoarzone wakacje. Słoneczne, obfitujące w rajskie plaże, rozrywki i magiczne miejsca. Można tu głęboko się zrelaksować wśród świetnej pogody, widoków oraz boskiej natury. Niedaleko znajdują się też niezwykle interesujące miasta i mniejsze miejscowości. Jednym słowem każdy znajdzie tu coś dla siebie.

{jcomments on}