Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Hiszpania

{jcomments on}

Hiszpania to przepiękny, obfitujący w atrakcje turystyczne kraj, który zaskakuje przy każdej okazji podróży

Hiszpania znajduje się w Europie Południowej i jest największym państwem na Półwyspie Iberyjskim. Każdy jego region i miasto są wyjątkowe i warte odwiedzenia. Niezwykły krajobraz, widoki zapierające dech w piersiach oraz bogata tradycja sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić - wręcz przeciwnie, z łatwością można się Hiszpanią zafascynować i warto odwiedzać turystycznie jak najczęściej, by móc prawdziwie poznać jego kulturę, ludzi, miejskie atrakcje i zabytki oraz ciekawą historię.

1000 lat p.n.e. tereny dzisiejszej Hiszpanii zamieszkiwali Iberowie, od których pochodzi nazwa „Półwysep Iberyjski”.  Na obszarze tym kolejno osiadali się Celtowie, Fenicjanie, Grecy, a później Kartagińczycy. Kraj, który dziś nazywany jest Hiszpanią zaczął formować się między III a I wiekiem p.n.e. Najpierw było to Królestwo Wizygotów, a następnie w wyniku podbojów zajęli je Arabowie i zmienili nazwę na Al Andalus. Kolejnymi mieszkańcami tych terenów okazali się chrześcijanie, a przełomem w formowaniu się państwa hiszpańskiego okazał się rok 1469, w którym Izabela Kastylijska weszła w związek małżeński z Fernandem Aragońskim.

Hiszpania zaczęła tworzyć niezwykłą potęgę, która bardzo szybko poradziła sobie z władzą arabską. Jednakże XIX wiek nie był już tak łaskawy - kraj zaczął podupadać, a w 1936 roku doszło do wojny domowej. Monarchię przywrócono dopiero w 1975 roku i od tego roku Hiszpanią zaczął władać Juan Carlos I Burbon. W 2014 roku nastąpiła zmiana władzy, a przejął nie kto inny jak Filip VI Burbon, syn Juana.

Kraj ten fascynuje niezwykle bogatym dziedzictwem kulturowym, mieszaniną stylów architektonicznych oraz mnóstwem ciekawych zabytków. Jego burzliwa historia miała wpływ na rozwój sztuki, którą po dzień dzisiejszy można podziwiać oglądając słynne budowle czy zwiedzając muzea tamtejszych miast.

Hiszpańska Korrida

Zabytki Hiszpanii

Plaża w Hiszpanii