Ze względu na swoją długą historię, Santiago posiada na swym terenie wiele ciekawych zabytów architektonicznych. Największym z nich jest z pewnością katedra św. Jakuba, w której podziemiach znajdują się szczątki tego apostoła-męczennika. Budowa katedry rozpoczęła się w XI wieku, jednak na przestrzeni lad ulegała drobnym modyfikacjom. Widać tutaj wpływy nie tylko stylu gotyckiego czy romańskiego, ale również rokokowego. Sam spacer po starówce tej galicyjskie stolicy pozwoli nam podziwiać interesujące budowle z wielu epok historycznych. Wąskie, kamienne uliczki, place obsiane kawiarniami, czy dobrze odrestaurowane kamienice stanowią bardzo miły widok dla oka.
Turyści zafascynowani historią Galicji, muszą koniecznie odwiedzić Museo do Pobo Galego. Na jego terenie znajdziemy wiele wystaw poświęconych ludziom żyjącym na tym obszarze. Dowiemy się, jaką odzież nosili mieszkańcy Galicji przed wiekami, z jakich narzędzi korzystali, w jakich warunkach mieszkali. Muzeum zachwyci nie tylko miłośników etnologii. Amatorzy malarstwa natomiast powinni wybrać się do CGAC, czyli Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Znajdziemy tam dzieła malarzy hiszpańskich, portugalskich oraz z Ameryki Łacińskiej, pochodzące z XX wieku.
Ludzie żyjący w Średniowieczu uważali, że za tym najbardziej wysuniętym na zachód mieście znajduje się kraniec świata. Dlatego każdego roku tłumy Europejczyków zmierzały tam na modlitwę. Każdy pątnik, który ukończył pielgrzymkę, otrzymywał muszlę przegrzebka. Dzisiaj Santiago również jest miejscem kultu, osoby religijne odwiedzają znajdujący się w mieście grób św. Jakuba. Obecnie muszla przegrzebka stała się symbolem wszystkich pielgrzymów, którzy odwiedzają Santiago.