Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Walencja- Plaza de la Virgen

{jcomments on}

By dowiedzieć się więcej o wspaniałej historii Hiszpanii, warto odwiedzić Walencję

Walencja to piękne hiszpańskie miasto, które idealnie nadaje się na wymarzony urlop dla pasjonatów sztuki i historii, bowiem w każdym zakątku tej metropolii czuje się magię przeszłości. Przytulne kawiarenki oraz bary sprawiają, że odpoczynek w tym miejscu to prawdziwa przyjemność, a ilość atrakcji potwierdza, że decydując się na podróż w to miejsce, nie sposób się tutaj nudzić.

Jednym z zabytków, których nie można pominąć zwiedzając Walencję jest Katedra. Jej budowę rozpoczęto w 1262 roku i początkowo zaczęto ją w stylu gotyckim. Jednakże niektóre z jej elementów zostało ukończonych już w innych stylach takich jak barokowy czy romański. To tutaj również można podziwiać ośmioboczną dzwonnicę Miguelete, na którą prowadzi aż 207 stopni.

Walencja to prócz wspaniałych budowli także niezwykle interesujące muzea. Jednym z nich jest dom hiszpańskiego pisarza Vincente Blasco Ibaneza, który został odrestaurowany i zachwyca przede wszystkim pomnikiem artysty oraz niezwykle urokliwym ogrodem. Warto zajrzeć również do Muzeum Kiczu czy Muzeum Nauki należącego do kompleksu La Ciudat de les Artes i les Ciencies. Kompleks ten to inaczej Miasto Sztuki i Nauki, na które składa się oceanarium, planetarium, delfinarium, gmach opery czy restauracje.

Będąc w Walencji warto zwiedzić także Uniwersytet, bowiem sam budynek jest niezwykle ciekawy. To gmach, którego początki sięgają końca XVIII wieku, a jego biblioteka jako pierwsza w Hiszpanii posiadała w swej kolekcji drukowaną książkę. Budynek zaś otoczony jest krużgankami i stworzony w stylu neoklasycystycznym. 

Podczas naszej podróży zaciekawić może również Stara Giełda Jedwabiu. Jej wnętrza są niezwykle bogato zdobione, posiadają spiralne kolumny oraz żebrowe sklepienie. Warto zwiedzić miejsce, które było największym ośrodkiem handlu jedwabiem, mającym ogromny wpływ na zmiany jakie zaszły w krajobrazie okolic miasta.

Walencja zachwyca, czaruje i sprawia, że chce się tutaj wracać. To przepiękne hiszpańskie miasto ma wiele do zaoferowania i sprawia, że wyjazd na wakacje staje się niezapomnianą przygodą pełną odkryć i ciekawych doświadczeń turystycznych.

 

Walencja - Miasto Nauki i Sztuki

Widok na miasto Walencja

Walencja - Port Peniscola

Walencja - Wieże Serrano