Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Sewilla - Katedra Najświętszej Maryi Panny

Sewilla to główne miasto Andaluzji i ważny cel podróży miłośników Hiszpanii

Hiszpańska Sewilla jest miejscem, w którym zachwyt wyraża się niczym oddech. Najpiękniejsza metropolia południowej części Półwyspu Iberyjskiego czaruje zabytkami, fascynującą historią oraz mnóstwem atrakcji. Nie sposób pozostać obojętnym na urok jaki to miasto roztacza, a każdy kto zdecyduje się go zwiedzić, odnajdzie w Sewilli coś innego i zaskakującego.

Warto tu zobaczyć przede wszystkim Katedrę Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się w samym sercu Sewilli. To największa świątynia gotycka na świecie, w której można zwiedzić między innymi grób Krzysztofa Kolumba. Katedra ta posiada także największy główny ołtarz w Hiszpanii, a wraz z Głównym Archiwum Indii oraz Alcazarem została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Niedaleko katedry znajduje się Girlanda - mauretańska dzwonnica stworzona przez Maurów w okresie od 1184 do 1197 roku. Ma ona aż 91 metrów wysokości i zachwyca niezwykłą panoramą miasta rozciągająca się z jej szczytu. Oprócz Sewilli podobne wieże można podziwiać na przykład w Marrakeszu. Najpierw był to minaret, a dopiero później budynek ten został przekształcony w dzwonnicę.

Zwiedzając Sewille nie sposób pominąć dawnego pałacu władców mauretańskich, czyli Alkazaru. Zachwycają tutejsze niezwykle zdobione komnaty jak chociażby Sala Ambasadorów oraz brama wejściowa - Puerta de Leon, która pochodzi z czasów, gdy panowała dynastia Almochadow. Warto przejść się urokliwymi dziedzińcami, by poczuć atmosferę tego miejsca.

Sewilla to także niesamowita Archiwum Indyjskie z jedną z najbardziej okazałych kolekcji dokumentów, które dotyczą podboju Nowego Świata oraz odkryć hiszpańskich. Warto również zwiedzić Kościół Salvador, czy zobaczyć rezydencję Casa de Pilatos wybudowaną pod koniec XV wieku. Budynek ten urzeka przepięknym patio, kolekcją rzymskich antyków oraz obrazami Juana de Oviedo. To jednak dopiero początek turystycznych atrakcji, bowiem Sewilla posiada ich o wiele więcej. Każdy pasjonat sztuki i historii zakocha się w tym mieście pełnym skarbów, w którym nawet czas płynie nieco inaczej.

 Sewilla - Miejski Parasol

Sewilla - Plac Hiszpański

Muzeum w Sewilli

Arena walk byków w Sewilli

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież